Sauna

Nie ma nic lepszego niż relaksujący seans w saunie po całym dniu szusowania na nartach czy wytężonej wędrówce po górach. Pobyt w saunie odpręża, usuwa zmęczenie i regeneruje siły. Zapraszamy Państwa do skorzystania w Filipówce zarówno z tradycyjnej sauny fińskiej, jak również z sauny infrared.

dom do wynajęcia w górach - latem

Sauna Infrared

To sauna bez pary i z niską temperaturą powietrza, w której zamiast tradycyjnych pieców wykorzystywane są ceramiczne promienniki podczerwieni.

Promieniowanie podczerwone to naturalne promieniowanie cieplne, które penetruje skórę do głębokości ponad czterech centymetrów i jest z łatwością wchłaniane przez ciało. Podobnie jak sauna tradycyjna sauna infrared oddziałuje ciepłem, lecz wykorzystywana w niej energia podczerwieni ogrzewa bezpośrednio ciało, a nie powietrze w pomieszczeniu, dzięki czemu aż 80% energii przenika w głąb naszego organizmu.

Temperatura wewnątrz kabiny jest przyjemna dla ciała i utrzymywana na poziomie 40-70ᵒC, co nie stanowi dużego obciążenia dla układu krążenia i nie powoduje trudności w oddychaniu, dlatego z tego typu zabiegów może korzystać niemal każdy, nawet codziennie.

Zalety korzystania z sauny IR

 • seans w podczerwieni to pasywny trening fitness, który bez obciążania stawów i intensywnych ćwiczeń przyspiesza przemianę materii o ok. 40% i sprawia, że w ciągu 30-minutowego seansu spalamy od 600 do 2400 kcal, czyli 3 razy więcej niż podczas tradycyjnego joggingu.
 • przed planowanym treningiem – sesja w podczerwieni zmniejsza sztywność stawów, rozgrzewa mięśnie i stawy, zastępując tradycyjną rozgrzewkę. Taki seans gwarantuje lepszą kondycję, bezpieczeństwo treningu, ochronę przed kontuzjami, zakwaszeniem i bólem mięśni po ćwiczeniach fizycznych.
 • wizyta w takiej saunie oczyszcza organizm z toksyn – ciepło infrared wywołując intensywne pocenie się, pozwala usunąć wraz z potem zbędne produkty przemiany materii, cholesterol oraz tłuszcz i rozpuszczone w nim toksyny.
 • szybsze pod wpływem infrared krążenie krwi, otwieranie się porów oraz intensywne pocenie się przyspiesza wydalanie zanieczyszczeń przez skórę i złuszczanie martwego naskórka, co poprawia koloryt i gładkość skóry, nadając jej zdrowy, promienny wygląd.
 • regularne seanse w saunie infrared likwidując nadwyżki tkanki tłuszczowej, redukują cellulit, przywracając młodzieńczą jędrność skórze.
 • sauna infrared zmniejsza łupież i trądzik, przyspiesza gojenie ran, oparzeń, blizn.
 • podnosi odporność organizmu, wzmacnia system immunologiczny.
 • zmniejsza negatywne skutki zespołu menopauzy.
 • wspomaga leczenie wielu dolegliwości i chorób: gardła, oskrzeli, zapalenie zatok, cukrzycę, wrzody żołądka i dwunastnicy, menopauzę, hemoroidy i żylaki.
 • przyspiesza rekonwalescencję w stanach pourazowych, pooperacyjnych i zapalnych: kości, stawów i tkanek miękkich (mięśni, wiązadeł, torebek stawowych); zalecana jest w rehabilitacji układu ruchowego.
 • poprawia kondycję układu sercowo- naczyniowego – terapia podczerwienią polecana jest dla osób z chorobami układu krążenia, nadciśnieniem i niedociśnieniem.
 • niweluje negatywne skutki stresu, zapewniając relaks i odprężenie.

Więcej informacji na temat korzystania z sauny IR znajdą Państwo na miejscu, w Filipówce.

Zapraszamy serdecznie!